X100 - Yeni Nesil Haritalama

X100 nedir?

Her iki ayak yerde sağlamca dururken, sadece geleneksel fotogrametrenin yeterli olmayacağı rüzgar, hafif yağmur ve bulut örtüsü gibi uygun olmayan hava koşulları altında bile, ne zaman ve nerede gerekli ise, yüksek derecede doğru haritalama yapabileceğinizi hayal edin.   Gatewing X100 devrimci havadan haritalama ve arazi ölçme sistemini sunuyoruz.

Bu sistem arazi ölçme ve haritalama endüstrisinde şimdiye kadar asla görülmediği şekilde devrim yaptığı için, Gatewing X100 oyun kurallarını değiştiren bir sistemdir. Geleneksel karadan arazi ölçümü ile klasik fotogrametri arasındaki boşluk sonunda doldurulmuştur. Şimdi arazi mühendisleri,  geniş ve erişilmesi zor veya tehlikeli alanları uzaktan ve güvenle ölçebilirler.  Fotogrametri uzmanları için küçük projeler aniden çok düşük maliyetli bir duruma gelmiştir. 

Gatewing konsepti iki elemandan oluşur: Görüntülerin elde edilmesi ve görüntülerin işlenmesi.

Görüntü elde etme, 150 m’lik bir varsayılan irtifada uçarken 5 cm çözünürlüklü görüntüleri alan yüksek kaliteli, ayarlı bir kamera ile donatılmış, hafif bir insansız hava aracı olan X100 kullanarak başarılır. Uçuş irtifasını değiştirerek görüntü çözünürlüğü değiştirilebilir.

Sistemin gücü, fırlatmadan uçuşa kadar tüm uçuşların tam otomatik olarak yapılması gerçeğinde yatar.  X100 hava aracını uçurmak için hiçbir pilotaj becerisine gerek yoktur. Bunun yerine sadece kapsanacak alanın işaretlenmesini ve bir kalkış ve iniş noktası seçilmesini içeren hava aracının işletmesini kolaylaştırırsınız. Sadece kullanımı kolay yazılım sihirbazına dayanarak taranması gereken alanı planlayın, cihazı fırlatın ve X100 hava aracının önceden tanımlanan alanı kapsamasına izin verin. Sonra hava aracı, düzenli bir şekli izleyen paralel taramalar yaparak, yüksek bindirmeli ve yüksek kaliteli resimler çeker. Yer kontrol istasyonu, sadece izlemek ve mahallinde görüntü kalite kontrollerini yapmak için kullanılır.

Patent işlemi devam eden sağlam gövde, genleşen polipropilenden yapılmış ve karbon bir çerçeve ile güçlendirilmiş olup, dayanıklılığı, güç etkinliği ve hava koşullarını geçirmeyen mükemmel özellikleri, Gatewing mühendisleri tarafından ısmarlama tasarıma göre yapılmıştır. Hafif malzemesi ve yerleşik arza yapmayan prosedürleri nedeniyle X100, bugüne kadar yapılmış en emniyetli insansız hava aracıdır. X100 hava aracı maksimum kapsama alanı için dizayn edilmiştir. Tek bir batarya şarjı ile birkaç kilometre karelik alanı tarayabilir. X100 hava aracının tasarımındaki diğer bir ana faktör, çeşitli hava koşullarında kullanılabilir olmasıdır. Hava aracı sıcak, soğuk, ince yağmurlu ve 60 km/saat kadar hıza sahip rüzgar koşulları altında mükemmel şekilde çalışır.  X100 hava aracı, bazı hayret verici teknolojileri, sadece 100 cm.lik bir kanat açıklığına sahip 2 kg ağırlığındaki bir platforma yerleştirmektedir. Bu durum hava aracının kolayca taşınmasını ve herhangi bir yerde kullanılmasını mümkün kılar. Tüm bu özellikler Gatewing X100 hava aracını dünyanın en hızlı ve kullanımı en kolay, profesyonel arazi ölçme ve haritalama aracı haline getirir.

Ortofotolar veya dijital yüzey modelleri yaratmak için Gatewing, ham X100 görüntü veri setinizi sadece birkaç tıklama ile çabucak dönüştüren yüksek derecede otomatize bir yazılım paketi olan Stretchout™’yi sunar. Eğer tek başına bir yazılıma yatırım yapmak istemiyorsanız, görüntülerinizi Gatewing cloud yazılımına yükleyebilirsiniz. Sadece birkaç saat sonra ortofotolarınızı veya DSM’lerinizi alabilirsiniz. Her iki yazılım çözümü ile sonuçların kalitesi mükemmeldir. Jilet gibi keskin, yapay maddesiz, yoğun renkler ve hepsinin ötesinde onu gerçek bir arazi ölçüm aracı yapan uzaysal doğruluk.

Her arazi ölçme veya haritalama meslek sahibi böyle gelişmiş bir haritalama aracına sahip olmalıdır. Şimdi bu olanağa sahipsiniz!